У Києві до Дня вшанування пам’яті жертв Голодомору відбулася прем’єра фільму «Сімейний альбом»

До Дня вшанування пам’яті жертв Голодомору в столичному кінотеатрі «Жовтень» відбулася українська прем’єра документальної стрічки «Сімейний альбом», знятої режисеркою Мариною Ткачук у партнерстві з Музеєм Голодомору та Українським культурним фондом.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство культури та стратегічних комунікацій.

«Сюжет фільму досліджує історичні паралелі між геноцидними діями Росії під час Голодомору 1932–1933 років і в період повномасштабного вторгнення в Україну», – йдеться в повідомленні.

У міністерстві зауважили, що прем’єра відбулася за участі творчої команди та головної героїні стрічки – британської фотохудожниці Самари Пірс. Її прадід – австрійський інженер Александр Вінербергер – став випадковим свідком Голодомору в Харкові 1933 року.

Зокрема, йому вдалося таємно сфотографувати жертв трагедії і передати ці світлини за кордон. Вінербергер прагнув донести світу правду про геноцид українців і зупинити його.

«Знайшовши камеру свого прадіда та альбом із шокуючими фотографіями з України, Самара переосмислила свій творчий шлях. Через 90 років після Голодомору вона вирушила на Харківщину, щоб засвідчити як виглядає сучасний геноцид українського народу», – додали у МКСК.

Світова прем’єра фільму «Сімейний альбом» відбулася на ювілейному Варшавському міжнародному кінофестивалі 13 жовтня цього року.

На сьогодні, за підтримки Українського культурного фонду, стрічка вже перекладена та озвучена п’ятьма мовами: англійською, польською, німецькою, французькою та іспанською.

У МКСК також нагадали, що «Сімейний альбом» є одним із переможців Мистецького конкурсу державного підприємства «Мультимедійна платформа іномовлення України» на виробництво серіалів та фільмів сучасної тематики, який відбувся в 2023 році.

Виробництвом фільму займалась компанія «Гуд Монінг Дістрібьюшн».

Як повідомляв Укрінформ, доцент Львівського національного університету ім. І. Франка Андрій Козицький наголосив, що штучний голод 30-х років минулого століття та нинішня збройна агресія Росії проти України мають однакову мету – знищення української ідентичності.

Фото: МКСК

Джерело