У жовтні 2024 року Національний банк застосував заходи впливу до двох банків та вісімнадцяти небанківських фінансових установ за порушення законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом.
Як передає Укрінформ, про це повідомила пресслужба НБУ.
Так, до АТ "Комінбанк" застосовано обмеження на здійснення окремих видів операцій.
Зазначається, що банк неналежно виконував обов’язок застосовувати у своїй діяльності ризик-орієнтований підхід, не здійснював належної перевірки нових та існуючих клієнтів, а також несвоєчасно і не в повному обсязі надавав НБУ інформацію та документи з питань фінмоніторингу.
На ПАТ "МТБ Банк" накладено штраф у 200 тис. грн за неналежне виконання обов’язку розробляти, впроваджувати внутрішні документи з питань фінмоніторингу, а також недостатність внутрішніх процедур для ефективного управління ризиками.
За низку порушень у сфері фінмоніторингу, зокрема, під час роботи з клієнтами із числа політично значущих осіб та членів їхніх сімей, на 799 тис. грн оштрафовано ТОВ "СОС Кредит".
На ФК "Мустанг Фінанс" накладено штраф у розмірі 391 тис. грн – зокрема, за порушення вимог щодо надання НБУ достовірної інформації та/або документів (висновків, рішень тощо) у сфері фінмоніторингу, порушення під час подання статистичної звітності.
Ще сім небанківських фінустанов оштрафовані на 51 тис. грн кожна за неподання чи несвоєчасне подання звітності з питань фінмоніторингу. Низка компаній отримали письмові застереження.
З повним переліком вжитих до компаній заходів можна ознайомитися на сайті НБУ.
Як повідомляв Укрінформ, у січні 2024 року Національний банк оновив порядок здійснення установами фінансового моніторингу стосовно категорії політично значущих осіб (РЕР), за яким встановлюється пожиттєвий статус PEP, вимагається застосування ризик-орієнтованого підходу при їх обслуговуванні та дозволяється послаблення заходів через 12 місяців після припинення публічних функцій за умови низького ризику. Також фінустанови повинні аналізувати операції PEP та пов'язаних осіб, надавати обґрунтування відмов в обслуговуванні та посилити моніторинг при перевищенні заявлених сум операцій.
Залиште відповідь