На Вінниччині прикордонники та поліцейські затримали групу ухилянтів та їх переправників | Кримінал

Оперативники відділення поліції №1 Тульчинського районного відділу, працівники 24 прикордонного загону імені Героя України старшого лейтенанта В. Семенова та співробітники міграційної поліції встановили, що у месенджері функціонував канал, де військовозобов’язаним пропонували виїхати з країни та уникнути мобілізації. Для потенційних клієнтів проводився попередній інструктаж та оголошувалась вартість таких послуг.

З метою конспірації незаконної діяльності особам, які погодилися на такі умови, надавався доступ до іншого каналу зв’язку, куди надалі надходили безпосередні вказівки щодо маршруту руху, а також контактів водія, який мав забезпечити перевезення в об’їзд блок-постів до місця незаконного перетину держкордону.

У Тульчинському районі правоохоронці затримали два автомобілі, які рухались до визначеного місця з 10 чоловіками призовного віку. 46-річного керманича, котрий за грошову винагороду здійснював перевезення та залучив ще одного водія, затримали. Відносно ухилянтів склали протоколи за ч. 2 ст. 204-1 КУпАП та разом із іншим водієм передали співробітникам ТЦК та СП для подальшої мобілізації.

В ході обшуків поліцейські вилучили транспортні засоби, понад 55 000 гривень та мобільні телефони. Слідчі звернулись до суду з клопотанням про накладання арешту на всі вилучені речові докази.

Слідчі відділення поліції №1 Тульчинського районного відділу поліції повідомили затриманому про підозру. За такий злочин передбачено покарання – до 9 років позбавлення волі, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.

Досудове розслідування триває. Встановлюються інші особи, причетні до вчинення кримінального правопорушення.

За матеріалами поліції Вінницької області