Чим вищий емоційний інтелект, тим більше шансів на успішне життя.
Концепція емоційного інтелекту (ЕІ) з'явилася завдяки старанням психологів Пітера Саловея і Джона Майера, а пізніше була популяризована науковим журналістом Деніелом Гоулманом з виходом книги "Емоційний інтелект. Чому це може означати більше, ніж IQ".
Під терміном зазвичай розуміють здатність людини керувати своєю поведінкою, проявляти емпатію до інших людей, а також використовувати емоції для постановки і досягнення цілей. Чим вище ЕІ, тим більше шансів на успішне життя, інформує Ukr.Media.
Ми склали топ-5 ознак низького емоційного інтелекту, які заважають вам будувати хороші відносини з оточуючими і бути успішними.
Легко піддаєтеся стресу
Невміння справлятися з негативними емоціями безпосередньо впливає на здатність досягти життєвого успіху. Якщо занепокоєння не покидає людину протягом довгого часу, то непрожиті емоції починають захоплювати розум і тіло, не даючи ясно мислити і швидко перемикатися між завданнями.
Рішення: більш емоційно зріла відповідь на цю ситуацію — обговорити те, що відбувається з близькою людиною або психологом, дати об'єктивну оцінку події і знайти ефективний спосіб управління стресом: сходити на масаж, зіграти в боулінг або спробувати медитацію.
Люто захищаєте свою точку зору
Люди з низьким ЕІ не визнають своїх помилок, тому що будь-яку поразку сприймають як трагедію. Незалежно від обставин, вони до останнього будуть відстоювати свою позицію, не шкодуючи співрозмовника, і чіплятися за будь-які аргументи, хоч якось підтверджують їх правоту. Альтернативні точки зору при цьому не враховуються — вони категорично відмовляються слухати те, що говорять інші.
Рішення: така тверда позиція призведе до того, що на розмови з вами ніхто час втрачати не буде, тому слід навчитися приймати чужу думку і перестати стверджуватися за рахунок співрозмовника.
Звинувачуєте інших у своїх помилках
Люди з низьким ЕІ не усвідомлюють, що їх власна поведінка може бути причиною особистих невдач. Неважливо, що це — розбитий бабусин сервіз, запізнення на робочу зустріч або сварка з партнером. Коли щось іде не так, їх перший інстинкт — зняти з себе відповідальність за подію. У кращому випадку вони зроблять вигляд, що від них нічого не залежало, в гіршому — почнуть звинувачувати інших.
Рішення: щоб позбутися від цієї тенденції, потрібно виховати в собі почуття усвідомленості за власні проступки, тоді розібратися в питанні "хто винен" не складе труднощів.
Насилу підтримуєте дружні стосунки
Оскільки люди з низьким ЕІ категорично не погоджуються грати за чужими правилами, їм важко підтримувати хороші відносини з близькими або колегами. Тісна дружба вимагає взаємних поступок, обміну емоціями, співчуття і емоційної підтримки — вони з цим просто не справляються.
Рішення: ми не пропонуємо вам заводити дружні стосунки з кожним зустрічним. Якщо у вас уже є люди, які вам дорогі, просто постарайтеся все не зіпсувати. Частіше нагадуйте про себе, цікавтеся тим, що відбувається в їхньому житті, пропонуйте зустрітися на вихідних. Ваша увага не залишиться непоміченою.
Кажете, що емоції не важливі
Люди з низьким рівнем ЕІ нерідко усвідомлюють особливості своєї поведінки, тому навмисно применшують важливість емоцій, кажучи, що дійсно важливі для життя речі — це логіка і пізнання.
Рішення: не намагайтеся себе обдурити. Емоції не лише є важливою частиною спілкування, вони також необхідні для ефективної оцінки життєвого сценарію, особливо коли йдеться про кризові ситуації або можливі ризики.
Залиште відповідь