Як вибрати хороший виноград: 6 порад щодо вибору стиглих ягід та кращих сортів

На що варто обов'язково звернути увагу під час купівлі.

На осінь припадає сезон збирання винограду, а це означає, що зараз він містить максимум корисних речовин. У статті розповідаємо, як правильно вибрати свіжий виноград і не купити старі ягоди, що залежались на прилавку, інформує Ukr.Media.

Звертаємо увагу на гілочки

Гілки виноградного грона повинні бути зеленими та свіжими. Якщо при спробі зігнути її, гілочка ламається, це може означати, що виноград старий. Самі ягоди на такому гроні теж скоро зіпсуються і довго не пролежать.

Оглядаємо виноградини

Після огляду гілочок варто подивитись на самі ягоди. Вони мають бути пружними і щільними, шкірка гладкою. Не варто купувати ті грона, на яких багато зморщених ягід, а також виноградники з плямами. Ще можна знайти у продажу ягоди, які продають відокремленими від гілочки. Купувати їх не варто — швидше за все вони відвалилися від старого чи пошкодженого грона.

Обов'язково відправляємо під душ

Навіть чистий з виду виноград варто ретельно вимити перед тим, як з'їсти. На шкірці крім бактерій можуть залишатися сліди хімічних речовин, якими його обробляли при вирощуванні. Мити його слід безпосередньо перед вживанням, щоб він не зіпсувався від зайвої вологи.

Не боїмося білого нальоту

На деяких сортах винограду є білий наліт. Не треба його лякатися — це природний захист ягід, який вони самі виділяють. А от якщо при огляді грона видно, що захисний шар стертий, це може означати, що ягоди багато разів перекладали.

А якщо оси?

При виборі винограду на ринку помітно, що до деяких грон злітаються оси і бджоли. Швидше за все, така увага з боку смугастих комах означає хорошу якість продукту. Вони віддадуть перевагу натуральному аромату ягід і навряд чи виберуть той продукт, від якого пахне хімікатами.

Зберігаємо у прохолоді

Найкраще місце для зберігання винограду — це холодильник, але підійде і чиста суха коробка, що стоїть далеко від сонячного світла. Варто звільнити грона від упаковки і не класти поруч із продуктами, які сильно пахнуть (рибою, печінкою, і т. д.).

Джерело