Система боротьби з БПЛА System Zwalczania Dronów. Фото: zmt.tarnow.pl
Польська компанія Zakłady Mechaniczne «Tarnów» спільно з варшавським Військовим технологічним університетом (WAT) пропонує на оборонний ринок сучасну систему боротьби з БПЛА, що отримала назву System Zwalczania Dronów.
Як йдеться в інформаційному повідомленні, розміщеному на офіційному порталі Війська Польського, дана система була розроблена для боротьби з безпілотниками низького класу — нано і мікро, а також іншими малими літальними об’єктами, повідомляє АрміяInform.
Такий тип оборонних рішень є зброєю для боротьби з безпілотниками малої дальності, який ще називають «зброєю останнього шансу», і використовується вона, коли дрон перебуває відносно близько до об’єкта. Система ідеально підійде для захисту критичної інфраструктури.
Основою озброєння цієї системи є багатоствольний кулемет WLKM 12,7 мм, виконаний за схемою типу Gatling, що ефективно вражає цілі на відстані до 2 тис. метрів.
Варто нагадати, що кулемет Гатлінга — одна з найвідоміших перших швидкострільних збройних систем, попередник сучасного кулемета. Система винайдена Річардом Гатлінгом, стала відома завдяки її використанню армією Північних штатів під час американської громадянської війни у 1860-х, коли її вперше застосували в бою.
Бойова система System Zwalczania Dronów стала результатом співпраці між Zakłady Mechaniczne Tarnów та WAT. Основна мета розробки — забезпечити ефективне рішення щодо боротьби з БПЛА, при цьому зберігаючи баланс між вартістю та функціональністю. У системі використовуються доступні боєприпаси, новітні технології виявлення та супроводу цілей, що робить її надійним інструментом на полі бою.
Система боротьби з БПЛА System Zwalczania Dronów. Фото: zmt.tarnow.pl
Система обладнана дистанційним керуванням і може працювати як у ручному, так і автоматичному режимах. Гнучкість конструкції дозволяє встановлювати її на різних платформах — від стаціонарних об’єктів до мобільних транспортних засобів та морських суден.
Ключовим компонентом є кулемет WLKM 12,7 мм типу Gatling, розроблений Zakłady Mechaniczne Tarnów. Зброя використовує боєприпаси 12,7 мм x 99 НАТО (.50 BMG) і має регульовану скорострільність від 250 до 3600 пострілів за хвилину. Максимальна дальність ведення вогню сягає 2 тис. метрів. Черги можуть налічувати 50–200 пострілів, що дає гнучкість під час ведення вогню по різних типах цілей.
Кулемет оснащений чотирма стволами, що обертаються, вони приводяться в дію електродвигуном з напругою 27 В. Також система інтегрована з оптоелектронною головкою, яка включає денні і тепловізійні камери, а також лазерний далекомір. Радіолокаційна система дозволяє виявляти БПЛА, включаючи малі дрони, на дистанції до 15 кілометрів.
System Zwalczania Dronów підтримує три режими роботи:
— ручний режим — оператор повністю управляє системою та самостійно наводить кулемет на ціль;
— напівавтоматичний режим — система допомагає в супроводі цілі на основі відеоаналізу, що знижує навантаження на оператора;
— автоматичний режим — система автономно виявляє, ідентифікує та супроводжує цілі, проте остаточне рішення про відкриття вогню залишається за оператором.
Система боротьби з БПЛА System Zwalczania Dronów пройшла серію випробувань, починаючи з експериментальних стрільб на Центральному полігоні ВПС Республіка Польща в Устці. Фото: zmt.tarnow.pl
Дистанційне керування дає можливість оператору перебувати на безпечній відстані від зони бойових дій. Керування здійснюється через панель з великим екраном, на який виводиться інформація з камер, що дозволяє оператору точніше оцінювати ситуацію та підвищує його безпеку.
System Zwalczania Dronów є сучасним і багатофункціональним рішенням для боротьби з безпілотними літальними апаратами. Потужний кулемет WLKM 12,7 мм, інтегровані системи спостереження та автоматичного супроводу роблять цю зброю ефективним інструментом для сучасних військових операцій, забезпечуючи безпеку та гнучкість в експлуатації.
Практичні тести оборонної системи боротьби з БПЛА System Zwalczania Dronów. Відео: Zaklady Mechaniczne Tarnów S.A.
Олег Мащенко
Кореспондент АрміяInform
Залиште відповідь